Сайт села ПИКІВ

Розклад автобусів
  • 07:20-08:05 Калинівка-Пиків
  • 09:40-10:20 Калинівка-Пиків
  • 10:55-11:30 Вінниця-Шепіївка
  • 12:40-13:25 Калинівка-Пиків
  • 14:00-14:55 Калинівка-Шепіївка
  • 16:35-17:15 Калинівка-Пиків
  • 17:40-18:30 Калинівка-Пиків
  • 19:00-19:55 Вінниця-Шепіївка

НА ВІННИЧЧИНІ ДОСІ ПРАЦЮЄ НАЙСТАРІШИЙ ГРОМАДСЬКИЙ ТУАЛЕТ УКРАЇНИ

pykivskyi-tualet

У 1916 році на ринковій площі Пикова збудовано туалет. Зберігся він і донині, а місцеві мешканці за ним доглядають, повідомляє Vlasno.infо.

Про пошуки сторічного громадського туалету розповіла нам і мандрівниця Наталія Пудайло. Разом зі своїм чоловіком вони започаткували туристичний проект “Подільські мандри”. Наталка розповідає: коли їхали в Пиків, то вже читали про старовинний туалет в Інтернеті.

– Розуміли, що базарну площу буде легко знайти, але площа велика, однак не туалет все-ж. Тоді нам зустрілась місцева жіночка. Я почала питати де костел, де Ян Потоцький родився, про католицьке кладовище, – розповідає Наталія Пудайло. – Не знала, як поставити делікатне питання, боялась її образити питанням в лоб, на кшталт: “Де туалет?” Але марні були хвилювання. Я запитала: “Вибачте, ми чули з історіі Пикова, що десь був старовинний туалет, може, Ви щось чули?” Жінка з гордістю відповіла: “Між рибгосподарством та костьолом, тільки на другій стороні дороги”.

На офіційному сайті села Пиків Калинівського району у рубриці “Місця” знаходиться й вкладка “громадський туалет”.

– Він вважається одним з найстаріших громадських туалетів не тільки Вінницької області, але і всієї України. З одного боку це виглядає смішно, але це пам’ятка архітектури нашого Пикова, – йдеться на сайті.

Доглядають за туалетом співробітники сільської ради: фарбують, а нещодавно, розповідають, перекрили дах.

– Туалет стоїть практично у центрі села, – розповідає секретар сільської ради Валентина Василівна. – Користуються туалетом селяни і донині, якщо виникне потреба. А щонеділі до нас приїздить ринок, то продавці також користуються громадським туалетом.

Дістатися в село Пиків Калинівського району можна із Центрального автовокзалу міста Вінниці прямим рейсом. Від автобусної зупинки у Пикові до столітньої споруди — всього якихось 500 метрів.

Фото Наталії Пудайло
Джерело: Vlasno.infо

Коментування закрито.