Сайт села ПИКІВ

Розклад автобусів
  • 07:20-08:05 Калинівка-Пиків
  • 09:40-10:20 Калинівка-Пиків
  • 10:55-11:30 Вінниця-Шепіївка
  • 12:40-13:25 Калинівка-Пиків
  • 14:00-14:55 Калинівка-Шепіївка
  • 16:35-17:15 Калинівка-Пиків
  • 17:40-18:30 Калинівка-Пиків
  • 19:00-19:55 Вінниця-Шепіївка

Ікону Миколи Чудотворця знайшли у підземних переходах Пикова

Коли на початку століття поміщик Сафонов (в оригіналі статті Сазонов, але, коріше за все, то опечатка) задумав збудувати у Пикові храм, то запросив архітекторів і майстрів із Франції та Iталії. Невдовзі у центрі села величаво постав дивовижної краси православний собор Олександра Невського. Коштів на храм поміщик не шкодував. Лише на оздоблювальні внутрішні роботи виділив 100 тисяч карбованців.
Вівтар було прикрашено золотом, сріблом та дорогоцінними каменями. У бібліотеці храму зберігалось чимало унікальних видань. Було там і 12 спеціальних ніш, в яких ховали найвидатніших паничів. На всю Європу подібних соборів, кажуть, було лише три.
Однак у 30-ті роки більшовики вщент зруйнували будівлю.
Старожили розповідали, що на той час у селі будувалося нове приміщення сільради, і вся підлога була змайстрована там із розтрощених ікон, – розповідає директор Пиківської ЗОШ № 2 Володимир Семенець. – Частину меблів та ікон рознесли по своїх домівках селяни. Подібна доля спіткала і престольний стіл. Довгі десятиліття він зберігався у родині Матлашевських. А коли останній його власник, колишній вчитель Михайло Павленко, помер, раритет «переселився» до Калинівки. І лише місяць тому калинівські приватні підприємці Віктор Кізян та Віктор Бірюков повернули його у Пиків. Частково вже проведено реконструкцію стола. Адже вся поверхня столу була викладена дерев’яною мозаїкою, яка з часом деформувалася. Сьогодні він прикрашає музейну кімнату історії села, яка знаходиться у нашій школі.
Ще одним відкриттям стала ікона Миколи Чудотворця, яку місцеві жителі знайшли в одному із підземних переходів. Навіть пролежавши десятиліття у жахливих умовах під землею, вона збереглася у відмінному стані.
– У тих підземних переходах зберігається ще чимало таємниць, – переконаний Пиківський сільський голова Федір Козак. – Історія нашого села дуже цікава і кожен день нам дарує нові відкриття. Аби не забувати свого минулого, ми вирішили встановити хрест на місці зруйнованого собору Олександра Невського, адже у селі кажуть, що то справді священне місце.

Світлана ОСАВОЛЮК
с. Пиків
Калинівський район

Джерело: Газета 33-й канал

Коментування закрито.