Сайт села ПИКІВ

Розклад автобусів
  • 07:20-08:05 Калинівка-Пиків
  • 09:40-10:20 Калинівка-Пиків
  • 10:55-11:30 Вінниця-Шепіївка
  • 12:40-13:25 Калинівка-Пиків
  • 14:00-14:55 Калинівка-Шепіївка
  • 16:35-17:15 Калинівка-Пиків
  • 17:40-18:30 Калинівка-Пиків
  • 19:00-19:55 Вінниця-Шепіївка

На Вінниччині підліток вбив 23-річного хлопця

Вбивство у Пикові

В Калинівському районі 17-річний підліток побив свого односельця. Від отриманих побоїв потерпілий помер в реанімаційному відділення місцевої лікарні. До поліції з калинівської лікарні надійшло повідомлення про смерть 23-річного пацієнта. Нетверезого чоловіка з переохолодженням знайшли вранці 3 січня на території школи села Пиків. Медики встановили, що смерть чоловіка була насильницькою.

Як розповів керівник калинівської поліції Петро Скічко, в ході опитування місцевих жителів поліцейські встановили, що вночі потерпілий отримав тілесні ушкодження від свого 17-річного односельця. Учасників інциденту перебували у стані алкогольного сп’яніння. Між ними виник конфлікт, в ході якого молодик наніс потерпілому декілька ударів кулаками в голову, від яких він втратив свідомість.

Поліцейські затримали підозрюваного в процесуальному порядку. Молодик раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, але потрапляв в поле зору поліції через свою поведінку.

Зараз вирішується питання про обрання затриманому міри запобіжного заходу.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст.121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого). Зловмиснику загрожує до 10 років позбавлення волі. Ведуться слідчі дії.

Джерело: https://vinbazar.com/news/kriminal/na-vinnichchini-pidlitok-vbiv-23-richnogo-khloptsya

НА ВІННИЧЧИНІ ДОСІ ПРАЦЮЄ НАЙСТАРІШИЙ ГРОМАДСЬКИЙ ТУАЛЕТ УКРАЇНИ

pykivskyi-tualet

У 1916 році на ринковій площі Пикова збудовано туалет. Зберігся він і донині, а місцеві мешканці за ним доглядають, повідомляє Vlasno.infо.

Про пошуки сторічного громадського туалету розповіла нам і мандрівниця Наталія Пудайло. Разом зі своїм чоловіком вони започаткували туристичний проект “Подільські мандри”. Наталка розповідає: коли їхали в Пиків, то вже читали про старовинний туалет в Інтернеті.

– Розуміли, що базарну площу буде легко знайти, але площа велика, однак не туалет все-ж. Тоді нам зустрілась місцева жіночка. Я почала питати де костел, де Ян Потоцький родився, про католицьке кладовище, – розповідає Наталія Пудайло. – Не знала, як поставити делікатне питання, боялась її образити питанням в лоб, на кшталт: “Де туалет?” Але марні були хвилювання. Я запитала: “Вибачте, ми чули з історіі Пикова, що десь був старовинний туалет, може, Ви щось чули?” Жінка з гордістю відповіла: “Між рибгосподарством та костьолом, тільки на другій стороні дороги”.

На офіційному сайті села Пиків Калинівського району у рубриці “Місця” знаходиться й вкладка “громадський туалет”.

– Він вважається одним з найстаріших громадських туалетів не тільки Вінницької області, але і всієї України. З одного боку це виглядає смішно, але це пам’ятка архітектури нашого Пикова, – йдеться на сайті.

Доглядають за туалетом співробітники сільської ради: фарбують, а нещодавно, розповідають, перекрили дах.

– Туалет стоїть практично у центрі села, – розповідає секретар сільської ради Валентина Василівна. – Користуються туалетом селяни і донині, якщо виникне потреба. А щонеділі до нас приїздить ринок, то продавці також користуються громадським туалетом.

Дістатися в село Пиків Калинівського району можна із Центрального автовокзалу міста Вінниці прямим рейсом. Від автобусної зупинки у Пикові до столітньої споруди — всього якихось 500 метрів.

Фото Наталії Пудайло
Джерело: Vlasno.infо

Пиків кінця XVIII століття на малюнку Жана Анрі Мюнца.

На сайті Бібліотеки Варшавського університету можна знайти роботи славетного архітектора Жана Анрі Мюнца, який народився в Ельзасі.

Більшість його робіт присвячені Черкащині, однак, є декілька робіт на яких зображені подільські міста, містечка та села.

Серед них можна знайти картину на якій зображено наш Пиків!

http://in-vin.livejournal.com/36265.html

Джерело http://in-vin.livejournal.com/36265.html

У Пикові досі доглядають усипальницю поляка-цукровара

Усипальниця Яна Романського в Пикові

Свого часу в селі Пиків Калинівського району проживало багато поляків. На жаль, кількість представників польської громади зменшилася. Зараз одним із місць, яке нагадує про історію села є польський цвинтар.

Саме тут можна побачити усипальницю-мавзолей Яна Романського — подільського цукровара, людини знатної, заможної та шанованої у той час. У капличці на польському цвинтарі зберігається його прах.

Усипальниця Яна Романського в Пикові 2

Каплиця — історична та архітектурна пам’ятка, яку колись прикрашали три скульптурних зображення. Зараз неушкодженими залишилося лише зображення Матері Божої.

На стінах каплиці висить меморіальна дошка з барельєфом Яна Романського та епітафіями від дружини та дітей. Над входом до усипальниці висить родовий герб Романських, на якому зображено підкову, хрест і птицю з каблучкою в дзьобі.

Усипальниця Яна Романського в Пикові 3

На жаль, усипальниця не зберегла свого первісного вигляду до наших днів. Кілька років тому хтось розбив саркофаг із рожевого мармуру, у якому зберігалася домовина, виколупав олово, яким були залиті написи на меморіальних плитах.

Усипальниця Яна Романського в Пикові 4

З часом місцеві мешканці замінили домовину та привели у порядок усипальницю Романського, однак первинний вигляд її не відновлений. Дбають про її стан і досі.

– Щороку її білимо та всіляко доглядаємо, стежимо, аби територія навколо не заростала чагарниками. Цій людині потрібно віддавати належне, – розказує сільський голова Федір Козак. – А коли під час відкриття меморіальної дошки Яну Потоцькому до нас приїздили поляки, то одобрили стан усипальниці та залишилися задоволеними, що ми дбаємо про поляка, який ефективно розвивав економіку регіону.

Джерело: http://vlasno.info/

Автора першого у Європі фантастичного роману вшанували у селі на Вінниччині

Пам’ятний знак, присвячений 200-й річниці з дня смерті видатного подільського письменника, археолога і політичного діяча, поляка за походженням, Яна Потоцького відкрили у селі Пиків Калинівського району.

Саме тут, у родових маєтках Потоцького, пройшло дитинство Яна.
Памятник Яна Потоцького

Пам’ятний знак відкривали у присутності Генерального Консула Республіки Польща у Вінниці Томаша Олейнічака. Єпископ, ординарій Кам΄янець-Подільської Дієцезії Леон Дубравський освятив пам’ятний знак.

— Наше село дихає істрією, — розповідає сільський голова Федір Козак. — Зокрема, і тому, що у нашому селі народився відомий письменник та громадський активіст Ян Потоцький. Він об’їздив усю Європу, а народився у селі Пикові, ми цим пишаємося.

Пам’ятний знак відкрили на місцевому польському кладовищі.

Відкриття памятника Яну Потоцькому

Серед польських читачів Ян Потоцький відомий як автор першого в Європі фантастичного роману “Рукопис, знайдений у Сараґосі”. Еротика, інтрига, пригоди, містика, елементи “злодійського роману”, художня техніка “роман у романі”, — все це можна знайти у франкомовному романі подолянина, який проживав у Польщі та мандрував світом.

А у 1965 році за режисурою польського митця Войцеха Гаса та за мотивами твору Яна Потоцького вийшов однойменний фільм “Rękopis znaleziony w Saragossie”.

Джерело: http://vlasno.info/