Сайт села ПИКІВ

Розклад автобусів
  • 07:20-08:05 Калинівка-Пиків
  • 09:40-10:20 Калинівка-Пиків
  • 10:55-11:30 Вінниця-Шепіївка
  • 12:40-13:25 Калинівка-Пиків
  • 14:00-14:55 Калинівка-Шепіївка
  • 16:35-17:15 Калинівка-Пиків
  • 17:40-18:30 Калинівка-Пиків
  • 19:00-19:55 Вінниця-Шепіївка

Пиківська лікарня

Архівні дані повідомляють про те, що в 1904 р. земство побудува­ло на Ст. Пикові лікарню на 10 ліжок. Тут працював лікар і сестра ми­лосердя. Приміщення цієї лікарні збереглися і понині, і виконують ті ж функції. Медична допомога надавалась людям найближчих сіл. В ро­ки Великої Вітчизняної війни головним лікарем тут працював Ромняков Андрій Олександрович, якого в 1944 р. разом з дружиною розстріляли німці за зв’язки з партизанами. У повоєнні роки головним лікарем тут працював Туров Йосип Львович, син якого Михайло нині доктор медичних наук, професор, очолює кафедру в Красноярсько­му медуніверситеті. Медфельдшером був “народний лікар”, як його називали люди, Білун Сергій Кирилович, а його дружина Зінаїда Борисівна працюва­ла тут стоматологом. Поступово зміцнюється МТБ лікарні. Відкри­вається хірургічне відділення, рентген-кабінет. Тут проводяться хірургічні операції, приймаються пологи. У свій час лікарню очолюва­ли Димінський Микола Іванович, Космінський Микола Григорович, Соколовський Станіслав Мартинович, Ткач Микола Миколайович. В односельчан про них збереглися приємні спогади.

Лікарем-гінекологом поряд з чоловіком працювала Димінська Ва­лентина Іванівна.

В умовах реформування медичної галузі і централізації надання медичних послуг, багато сільських лікарень було реорганізовано в медпункти. Пиківська лікарня залишилась, і на її базі було створено Пиківський територіальний медичний комплекс із стаціонаром на 15 ліжок, який очолює лікар-терапевт Гордієць Петро Васильович.

У 1990 році на базі лікарні було відкрито сільський заклад мило­сердя – будинок для престарілих людей, які не мають рідних, або від яких відмовились діти. Завідувала цим закладом людина великої ду­шевної доброти, медсестра з великим досвідом Ковалінська Надія Іванівна. А допомагали їй приносити радість цим обездоленим людям санітарка-няня Афанасія Іванівна Чемерис, Зінаїда Іванівна Мілінчук, Галина Дмитрівна Джуринська, Наталія Іванівна Гуменюк.

Пансіонат розрахований на 12 місць і утримувався за рахунок гос­подарств трьох сіл Пикова, Шепіївки і Жигалівки. Хоч це і не панацея для вирішення соціальних проблем сьогодення, але приємно, що оди­нокі, безпорядні престарілі люди мають де прихилити свою голову.

Нині в лікарні працює дитячий лікар – Гордієць Олена Пилипівна, а також фельдшерсько-терапевтичний, акушерський, стоматологічний кабінети, дитяча консультація, лабораторія – довгий час тут працюва­ла Кирик Ганна Степанівна, нині працює Тетяна Мороз. Гарних слів вдячності заслуговує і медсестра дитячого відділення, чуйна, добра людина Лакизюк Любов Федорівна. У фізкабінеті, в якому у свій час працювала Примчук Юлія Леонтівна, нині працює Кірічук Людмила Вільгельмівна. Головною медсестрою десятки років працювала висо­кий професіонал своєї справи Семенець Зоя Леонтіївна.

Медичний комплекс надає послуги жителям сіл Жигалівки, Шепіївки. В цих селах діють фельдшерсько-акушерські пункти.

Головний лікар Пиківської лікарні Гордієць Петро Васильович відзначає, що в нинішніх умовах працювати стало легше. Якщо з 1983 по 2003 рік коштів виділених на лікарню вистачало лише на заробітну оплату, то з переходом у 2003 році на фінансування з бюджету сільської ради ситуація змінилася на краще. Вдалося зробити ремонт приміщень та покрівлі, поставити новий паркан, закупити холодиль­ники, реконструювати газове опалення і налагодити нормальне теп­лопостачання. У 2005 році лікарня отримала від обласного управління охорони здоров’я медикаментів, інструментарію та апаратури на 68 тис. гривень.

новые способы рыбной ловли, а также секреты рыболовов, увлекательная ловля сома на рыболовном портале fishingural.ru

Джерело: Історія села Пикова